Android 4.X na HD2

Od poslední aktualizace už uplynulo spoustu měsíců, já sám už mám Galaxy Nexus a HD2 používám na testování aplikací. Nicméně díval jsem se nyní zda pokračuje vývoj a ten se v žádném případě nezastavil. HD2 je opravdu úžasný stroj. ROMky s 4.x Andridem jsou nyní již velmi stabilní a zdá se že je i vše funkční a rychlé. Zkoušel jsem Paranoid Droid jenž vychází z CM9 a přidává navíc možnost měnit hustotu displeje (DPI) zvlášť pro každou aplikaci, což je naprosto fantastická věc, která umožní,že se telefon pro některé aplikace chová jako tablet, moc pěkná funkce, však se podívejte sami.

Google již vydal také Android Jelly Bean 4.1 (zdrojáky budou v půlce července), takže se brzo objeví na HD2 i tato verze.

ICS CyanogenMod 9 Alpha

přidáno: 7. 12. 2011 0:59, autor: Tomáš Procházka

Všechny dosavadní buildy ICS pro HD2 vycházeli z oficiálního Androidu přímo od Google. Nyní se již začínají objevovat buildy komunitní verze Androida, která je čistému Androidu velice blízko, ale doplňuje do něj spoustu zajímavých funkcí a rozšiřujících možností nastavení.

Zatím ale přeci jen doporučuji spíše vyzkoušet SD build, tedy verzi spustitelnou s SD karty se zachováním stabilní verze Androida ve vnitřní paměti, pokud tedy máte HD2 ještě k jinému účelu než na hraní.

Více informací opět na XDA.

Android 4.0.1 (ICS) pro HD2

přidáno: 23. 11. 2011 22:34, autor: Tomáš Procházka   [ aktualizováno 26. 11. 2011 3:30 ]

Již je zhruba týden k dispozici port nov verze Androidu 4.0.1 pro HD2 na XDA.

Zatím nefunguje HW akcelerace, kamera/foťák, USB Masstorage a sluchátkový jack. Poslední betaverze však opravila zvuk, takže by s touto verzí již mělo jít normálně telefonovat. Na denní používání to však zatím ještě není.

Už existuje i další 4.0.1 ROM, ale má podobná omezení jako ta první.

A pokud to chcete vyzkoušet a nepřijít o svou hlavní verzi, tak zkuste SD build.

Podpora AGPS a XTRA

přidáno: 18. 7. 2011 6:11, autor: Tomáš Procházka   [ aktualizováno 27. 7. 2011 22:26 ]

Poslední verze nové GPS knihovny pro HD2 už podporuje AGPS!

Pokud používáte ROM, které se často aktualizují, bude mít tuto knihovnu integrovanou v nové verzi.
Stejně tak je možné instalovat do stávají ROMky přes CWM nebo ručně.
K dispozici jsou dvě verze, doporučená s podporou NMEA, některé ROMky toto nepodporují, pro ty je pak určená RPC verze.

Více informací na XDA:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100114

S novou knihovnu je GPS fix řádově rychlejší, tedy pod 20s, při dobrém signálu ještě rychleji. Navíc se dá provést fix za chůze nebo dokonce v autě, což bylo dříve skoro nemožné. Myslím, že autorovi patří velké díky.

Podpora AGPS a XTRA již téměř hotová

přidáno: 14. 6. 2011 21:52, autor: Tomáš Procházka

Uživatel tytung má již téměř hotovou novou knihovnu, která opravuje to poslední, co na Androidí implementaci na HD2 chybělo a to funkční AGPS+XTRA pro urychlení připojení ke GPS. Také již zobrazuje satelity ještě před vlastním fixem, takže si lze udělat představu o tom, zda vůbec nějaký fix bude.

Zatím neposkytuje úplně přesné informace o síle signálu, tedy SNR (Signal to noise ratio) a o přesnosti a obsahuje pár dalších chybiček, ale až bude vše v pořádku připravím podrobnější návod na instalaci, i když do té doby se nová knihovna dostane určitě přímo do všech ROM.

Nyní je novou knihovnu možné instalovat přes CWR.
Více informací a odkaz ke stažení na XDA.

HD2 NAND Toolkit

přidáno: 14. 6. 2011 12:02, autor: Tomáš Procházka   [ aktualizováno 14. 6. 2011 12:31 ]

Uživatel ksubedi na XDA fóru vytvořil aplikaci, která usnadní instalaci MAGLDR a  Clockwork Mod Recovery nebo alternativní opensource náhradu MAGLDR, tedy cLK.

Také umí odemknout HSPL a provést Task 29, tedy formát vnitřní NAND paměti

Více informací a odkaz na stažení najdete zde:

Aktualizace návodu pro CWR

přidáno: 30. 4. 2011 23:36, autor: Tomáš Procházka

Android 3.0 (Honeycomb) na HD2

přidáno: 12. 3. 2011 8:08, autor: Tomáš Procházka

Již se pracuje i na portaci Androidu 3.0. K reálnému používání to zatím není a nejsem si jist, zda vůbec někdy bude, ale na vyzkoušení se to může hodit. HD2 se tak stává velmi výkonným nástrojem hlavně pro vývojáře, který chce svou aplikaci vyzkoušet na více verzích Androida. Přece jen i ten Android 3.0 na HD2 běží výrazně rychleji než v emulátorů na PC :-(

Zatím funguje:
  • Spuštění systému
  • Dotykový displej
  • LED, vypnutí podsvětlení
  • Hardwarové klávesy
  • Hardwarová akcelerace grafiky
  • Mobilní data
  • Internetový prohlížeč
  • Připojení SD karty
  • Rotace display

Více informací na XDA.  

HTC Sense na Androidu 2.3.x

přidáno: 10. 3. 2011 12:27, autor: Tomáš Procházka

Před pár dny se na vodách Inernetu objevila uniklá verze chystaného updatu pro HTC Desire HD/Z založeného na Androidu 2.3.x s novou verzí HTC Sense. Již brzy se můžeme těšit na portaci pro HD2.

Více informace například na zde na XDA:

Urychlení inicializace GPS

přidáno: 10. 3. 2011 10:51, autor: Tomáš Procházka

Na XDA je zajímavé vlákno obsahující konfiguraci GPS, jenž údajně urychlí fixaci GPS, zatím jsem to moc netestoval, nicméně na první pohled se zdá, že to opravdu funguje.

Na XDA popisují instalaci přes ClockWord Recovery, což ale nemusí mít každý. Navíc je momentálně server na stažení instalačního balíčku nedostupný. Proto jsem připravil instalaci přes ADB, tedy tool který je součástí Android SDK. Stačí rozbalit a spustit .bat soubor, linuxáři si s tím jistě taky poradí.

Vyšel HSPL4 pro HD2

přidáno: 21. 2. 2011 22:43, autor: Tomáš Procházka

Vyšel nový HSPL4, tedy nástroj na odemčení telefonu pro nahrávání neoficiálních ROMek. Obsahuje 2.08 OSPL, 2.08 HSPL, 3.03 OSPL, 3.03 HSPL. Pro Android (i WP7) je však nadále nutné používat pouze 2.08 HSPL!

Nová verze je tedy určena pouze pro větší kompatibilitu s novými ROMkami s WM6.x

1-10 of 31

Comments