Návody‎ > ‎

Jak na zálohu dat při přechodu na jiný build

Vzhledem k tomu, že veškerá uživatelská data se ukládají do data.img, stačí ve většině případů pouze zálohovat tento soubor. Ne vždy to však musí fungovat, záleží nakolik je nový build odlišný s tím starým. Doporučuji vždy nejprve udělat kompletní zálohu celé Android složky, pak zkusit vyměnit nový build a zachovat data.img a v případě že se to nepovede, vrátit vše zpět a zvolit alternativní postup popsaný dále.

Velkou výhodou Androidu je to, že každá aplikace má svá data vždy u sebe, takže lze snadno zálohovat aplikaci i data zároveň (Výjimkou jsou data na SD kartě). Při obnově pak zasel ze obnovit jen ty aplikace, které chcete a jen jejich data. Toto jde u registrů ve WM jen velmi těžko.

Existují na to speciální aplikace.

Mám vyzkoušené tyhle dvě:
  • Titanium backup - pokročilejší, složitější, velmi rychlá - umí zálohovat jakoukoliv i systémovou aplikace, odinstalovat nebo zmrazit aplikaci, vymazat data, obnovit data, opravit odkaz na market a spoustu dalších věcí, existuje omezená free verze a placená za cca 4$ (lze koupit přes PayPal)
  • MyBackup Pro - také placená, přehlednější, jednodušší, ale také pomalejší a má méně funkcí. Neumožňuje například zprávu jednotlivých aplikací.Comments