Návody‎ > ‎

Jak na výměnu Kernelu (zImage)

Návod se týká pouze SD/RAM buildů, u NAND buildů je možné použít Clockwork Mod Recovery a speciálně pro něj připravený balíček a nebo některé ROMky mají vlastní mechanizmus aktualizací jako třeba DL Desire Series

Kromě zImage souboru, který se nachází ve stejné složce jako haret.exe je potřeba vyměnit i dva soubory v system.ext2 a to konkrétně bcm4329.ko a tun.ko (někdy i cifs.ko).

Současné kernely umí autoinstalaci. Když stáhnete například Hastarin kernel, je v archívu, kromě zImage složka root, přímo tuto složku zkopírujte do Android složky na SD kartě. Takže tam budete mít haret.exe, nový zImage a složku root. Ve složce root jsou pak soubory, které budou při startu automaticky přepsaný v system.ext2.

Původní složitější postup:

Tento návod vyžaduje buďto Linux nebo nainstalované Google Android SDK.

Kromě zImage souboru, který se nachází ve stejné složce jako haret.exe je potřeba vyměnit i dva soubory v system.ext2 a to konkrétně bcm4329.ko a tun.ko (někdy i cifs.ko). zImage je potřeba vyměnit z prostředí WM přepsáním souboru na SD kartě a zbylé dva soubory je možné přepsat v Linuxu, pokus si system.ext2 namountuje příkazem

mount -o loop system.ext2 /mnt/nejakaslozka

nebo přes adb příkaz z SDK (funguje na všech OS), který lze volat za běhu Androidu, pokud je připojený kabelem a v Nastavení -> Aplikace -> Vývoj je povoleno Ladění USB. Pak stačí s příkazové řádky zavolat následující:

adb shell rm /system/lib/modules/bcm4329.ko
adb shell rm /system/lib/modules/tun.ko
adb push bcm4329.ko /system/lib/modules/
adb push tun.ko /system/lib/modules/

Popřípadě

adb shell rm /system/lib/modules/cifs.ko
adb push cifs.ko /system/lib/modules/


První dva příkazy smažou současné soubory a další do telefonu nahrají nové.
Je samozřejmě nutné mít oba .ko soubory v aktuální složce a složku bin v SDK v PATH.

Odkazy na stažení kernelů v sekci Odkazy.
U těch oficiálních je hodně souborů navíc, hledáte opravdu jen výše uvedené.

Comments