Návody‎ > ‎

! Instalace Androidu na HD2 (do vnitřní paměti)

Novinka. Odemknutí, naformátování i instalaci MAGLDR, tedy vše co je dále popsané v tomto návodu lze nyní provést jedním nástrojem (pro Windows), viz HD2 NAND Toolkit.

Od 30.12.2010 je možné androidem také kompletně nahradit WM, Android se tak bude spouštět přmo po zapnutí telefonu s vnitřní NAND paměti. Za tímto účelem napsal uživatel Cotulla napsal bootloader, který se jmenuje MAGLDR.

Požadavky:
 • Radio ROM s podporou 576 MB RAM, musí mí ve verzi .50
 • Odemčené HSPL 2.08
 • jakákoliv verze HD2
Podrobný postup:
 1. Je potřeba mít registraci na XDA Developer foru - http://forum.xda-developers.com/

 2. Při vypnutém telefonu stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti, drže jej a zmáčkněte power tlačítko.
  Naběhne barevná obrazovka, kde musíte mít SPL-2.08.HSP (CotullaHSPL). Pokud to tam máte přeskočte následující krok. (s bootloaderu se dá dostat resetem)

 3. S XDA stáhnětě HSPL3_PKG.zip a naintalujte. Při instalaci zvolte 2.08.HSPL.
  (během instalace musí být telefon připojený USB kabelem a to buďto s nabootovaným WM a aktivním ActiveSync nebo v boot menu viz. bod 2.
  Upozornění: Pokud máte na mobilu novější oficiální SPL, než SPL-3.03, nejde na ní HSPL nainstalovat, je nutné nejdříve udělat downgrade, tedy prosté přeflashování za starší oficiální ROM 1.66, pak teprve půjde HSPL nainstalovat. Vaši současnou verzi SPL zjistíte tak, že při vypnutém telefonu zmáčknete hlasitost dolů a za stálého držení stlačíte tlačítko power.

  Novinka: Vyšel HSPL4, ale pro Android nemá smysl, android stále funguje jen na 2.08.HSPL!

 4. V mobilu je zvlášť tzv. RADIO ROM, která obsahuje firmware k HW funkcím telefonu a systémová ROM, která obsahuje samotný operační systém. Při startu se verze RADIO ROM píše v levém dolním rohu po zapnutí telefonu. Pro Android je potřeba verze alespoň  Leo_RADIO_2.12.50.02_2. Důležité je, aby tam byla to 2.xx.50, tyto verze mají přístup k celým 576MB vnitřní RAM paměti, což standardní u nás prodávaná verze HD2 nemá.
  RADIO ROMky lze stáhnout opět na XDA.
  Doporučená je 2.14.50, ale je potvrzeno, že funguje i 2.15.50.

  Ve stejném vlákně je i popis jak to nainstalovat:
  Potřebujete stáhnout kromě samotného RADIA ještě Leo_CustomRUU.zip. Pak rozbalit a do stejného adresáře nahrát i stažené radio, které je třeba přejmenovat na "RUU_Signed.nbh" a pak už jen spustit CustomRUU.exe. Mobil opět připojený přes USB v boot loader režimu.

 5. Nyní je již možné stáhnout MAGLDR (přímý link na v 1.13) a opět s telefonem připojeným přes USB a v bootloader menu nainstalovat. Spuštěním ROMUpdateUtility.exe.

 6. Po dalším startu telefonu již naběhne MAGLDR menu!
  Zvolte USB Flasher položku (ovladačem hlasitosti, potvrďte 1. tlačítkem zleva)

 7. Nyní stáhnete build androida, který chcete nahrát do NAND paměti. Buďto přímo s XDA nebo z tohoto rozcestníku.

  Instalace se provede spuštěním DAF.exe. Pokud by došlo k USB chybě, zkuste DAF spustit znovu s admin právy, tedy kliknutím pravým tlačítkem a zvolte "Spustit jako správce". Pokud ani to nepomůže zkuste pročíst vlákno na XDA, které toto řeší, problémy jsou hlavně u Win XP.

  Upozornění: Vždy respektujte konkrétní návodu dané ROM, kterou chcete instalovat. Některé vyžadují nebo umožňují používat druhý oddíl na SD kartě jako datové uložiště, některé těch oddílu chtějí více, některé vyžadují zapnout "Use last 24MB" v MAGLDR, atd.

  Místo kroku 7 můžete nainstalovat 
  Clockwork Mod Recovery, což je speciální mini verze Linuxu, která pak umožní velice snadno instalovat a hlavně aktualizovat ROMky do vnitřní paměti s ZIP archívů, ale také vytvořit kompletní zálohu na SD katu a obnovit s ní telefon. ROMky, které toto podporují uvádí zkratu CWM. Romka musí být pro tento typ distribuce uzpůsobena. Tento postup pak také umožní mnohem snažší aktualizace a není pak již potřeba Windows.

 8. Po restartu telefonu se v MAGLDR menu zvolí Boot AD NAND a Android se spustí.... (snad)

 9. Při příštím startu se už menu neobjeví, ale rovnou začne nabíhat Android. Pokud se chcete opět dostat do menu, tak při zapnutí telefonu stále drže power tlačítko až do objevení menu.
  Poznámka: Toto chování lze nastavit v Settings.

Comments