Návody‎ > ‎

! Clockwork Mod Recovery - Instalace a použití

Clockwork Mod Recovery je známý z plnohodnotných Android telefonů a nyní jej máme i na HD2.

K čemu je to dobré

Přes Clockwork Mod Recovery je možné instalovat celou ROMku z SD karty, provádět zálohu celé romky, obnovovat zálohu, smazat uživatelská data, vymazat cache nebo třeba opravit přístupová práva k souborům v datovém úložišti, stejně jako udělat update ROMky na poslední verzi bez nutnosti použití počítače.

CWM umí taky vytvořit datové oddíly na SD kartě, které pak některé ROMky používají pro ukládání dat, čímž se řeší nedostatek místa ve vnitřní paměti.

Jde vlastně o speciální oddíl v NAND paměti obsahující velmi očesanou verzi LINUXu, která umožní tyto operace provádět prostřednictvím velmi jednoduchého menu

Volba velikosti systémového oddílu

Před instalací CWR potřebujete vědět jak velký oddíl je potřeba na systém. Pro čistý android nebo Cyanogen Mod 7 stačí 130MB, zatímco HTC buildy potřebují 200 nebo 250MB buildy. Máte-li více nainstalujete samozřejmě i systém s menšími nároky, ale zbude méně na data. Pokud ale stejně máte datové úložiště na SD kartě, tak to nehraje roli. 

Na XDA jsou přímo k dispozici archívy podle velikosti systémového oddílu. Potřebujete-li vlastní velikost, lze to velmi jednoduše změnou v flash.cfg

Návod na instalaci Recovery a Androida pomoci něj

CWM se flashuje stejně jako android ROMka určená pro MAGLDR, jde tedy o malý .img soubor. Kromě něj je potřeba ještě EXE soubor pro samotné flashování, tedy DAF.EXE a konfigurační soubor s definicí rozložení a velikostí oddílu. Balíček pro instalaci CWM bývá často součástí ROMky, který instalaci přes CWM podporuje, už se správným konfiguračním souborem.

Lze použít také speciální nástroj pro Windows:  HD2 NAND Toolkit, který je ale už poměrně dlouho neaktualizovaný a obsahuje ještě starou 4.0 řadu CWM. V něm lze velmi snadno pouze zvolit požadovanou velikost systémové oddílu a cache a on sám spustí flashovací utilitu.

Jednotlivé kroky ruční instalce:
 1. Pokud nemáte v telefonu nainstalovaný MAGLD, pokračujte návodem na instalaci MAGLD (body 1-6).
 2. Stáhnětě CWM z XDA (starší verze, ale včetně konfiguračních souborů pro různé velikosti systémové oblasti). Nejnovější verzi CWM 5.x, lze stáhnout z jiného vlákna XDA.
 3. Mobil musí být připojený USB kabelem k PC
 4. V MAGLDR menu vybrerte 5. USB Flasher (vybírá se levým tlačítkem, v menu se pohybuje hlasitostí)
 5. Nyní spusťte DAF.exe a to tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte spustit jako správce
 6. několikrát kliknout na Next, na mobilu se musí zobrazit spousta textu a dole ukazatel průběhu
 7. Tím je instalace hotova, v MAGLDR me nyní můžete zvolit 7. AD Recovery
 8. Po spuštění CWM vyberte Install ZIP from SD card -> Choose zip from SD card ->  vybrat ZIP na SD kartě a zvolit ->potvrdit YES -> po skončení instalce zvolte Reboot.
  Upozornění: Zde se vždy raději řiďte návodem pro konkrétní ROM, některém potřebují provést další kroky, například vytvoření oddílu na SD kartě, jiné to umí automaticky.
 9. Z MAGLDR menu nyní můžete vybrat:  Boot AD NAND pro spuštění Androida.

Comments