Návody‎ > ‎

! Instalace Androidu na HD2 (ponechání WM)

Tento návod popisuje, jak vyzkoušet Android beze ztráty WM. Android se tímto postupem pouze spustí z WM a po restartu se spustí zpět WM. Android je nainstalován v samostatné složce na SD kartě. Je možné jej spouštět opakovaně .

Požadavky:
 • Radio ROM s podporou 576 MB RAM, musí mí ve verzi .50
 • Odemčené HSPL 2.08
 • jakákoliv verze HD2
Podrobný postup:
 1. Je potřeba mít registraci na XDA Developer foru - http://forum.xda-developers.com/

 2. Při vypnutém telefonu stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti, drže jej a zmáčkněte power tlačítko.
  Naběhne barevná obrazovka, kde musíte mít SPL-2.08.HSP (CotullaHSPL). Pokud to tam máte přeskočte následující krok. (s bootloaderu se dá dostat resetem)

 3. XDA stáhnětě HSPL3_PKG.zip a naintalujte. Při instalaci zvolte 2.08.HSPL.
  (během instalace musí být telefon připojený USB kabelem a to buďto s nabootovaným WM a aktivním ActiveSync nebo v boot menu viz. bod 2.

 4. V mobilu je zvlášť tzv. RADIO ROM, která obsahuje firmware k HW funkcím telefonu a systémová ROM, která obsahuje samotný operační systém. Při startu se verze RADIO ROM píše v levém dolním rohu po zapnutí telefonu. Pro Android je potřeba verze alespoň  Leo_RADIO_2.12.50.02_2. Důležité je, aby tam byla to 2.xx.50, tyto verze mají přístup k celým 576MB vnitřní RAM paměti, což standardní u nás prodávaná verze HD2 nemá.
  RADIO ROMky lze stáhnout opět na XDA.
  Doporučená je 2.14.50, ale lidé s fóra psali, že jim to jde i s 2.15.50.
  Osobně jsem zkoušel Leo_RADIO_2.12.50.02_2, http://www.megaupload.com/?d=9GU2FF3X

  Ve stejném vlákně je i popis jak to nainstalovat:
  Potřebujete stáhnout kromě samotného RADIA ještě Leo_CustomRUU.zip. Pak rozbalit a do stejného adresáře nahrát i stažené radio, které je třeba přejmenovat na "RUU_Signed.nbh" a pak už jen spustit CustomRUU.exe. Mobil opět připojený přes USB v boot loader režimu.

 5. WM snad bude fungovat i z novým radiem, pokud ne, není nic jednoduššího jako flashnout tam novější WM, doručuji: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629409

 6. Nyní je potřeba vybrat si vhodný build androida:
  Na XDA fóru jsou buildy vhodné pro spouštění z SD karty označené [SD] v názvu vlákna.
  Další odkazy na zajímavé buildy najdete v sekci Odkazy.

  Je možné si vybrat buildy z čistým Androidem, tak jak jej google napsal, pak s HTC sence nadstavbou a nakonec Cyanogen Mod 6.0, což je komunitní verze vycházející s čistého Androida, ale obsahuje desítky různých rozšíření a vylepšení, jako více možností nastavení, atd.

  Instalace pak probíhá tak, že se rozbalí na SD kartu zpravidla do složky Android a přímo z WM se spustí CLRCAD.exe a haret.exe (oba a v tomto pořadí)

  První start trvá déle, v případě že vámi použitý build neměl připravený soubor data.img. Pak se tento soubor vyváří při startu, což při velikosti zpravidla 1GB a pomalé kartě může trvat i 10 minut.

  Lze takto mít na kartě i více Androidů, v startup.txt pak lze změnit název té složky řádkem set cmdline "rel_path=AndroidXYZ"

  Jak to vlastně funguje?
  haret.exe zavede do paměti zImage, což je Linuxový Kernel. Ten současně používaný vychází z HTC EVO
  http://oe.netripper.com/files/htcleo_autobuild_evo_tree/

  Kernel je vždy součástí už připravených packů. Ve fóru se ale vyskytuje několik upravených vylepšených a hlavně novějších buildů kernelu samostatně. Vzhledem k tomu, že kernel je jakýmsi mostem mezi Androidem/Linuxem a hardwarem, většina problémů a nedostatků závisí práv na něm. Taky je důležité, že je možné kernel v už nainstalovaném Androidu vyměnit beze ztáty dat.
Comments